Şöyle Böyle

“Vazgeçmeyin”

Hayatın içinde, çıkmaz sokaklarında kaybolduğumuz anlar olmuştur, bazen yitip giden aşklara üzüldüğümüz zamanlar. Ama vazgeçmeyin. Hayatın tadını, neşesini, bol kahkahasını doruklarında yaşama hevesimiz hiç bitmez. Güzel hayaller kurarız aslında, mesela gün batımını izlemek, deniz kabukları toplayıp kolye yapmak, salıncakta bile sallanırız yıllar geçse de. Çünkü kendimizi hayatın akışından soyutlamak isteriz. Bazen hatalar yaparız, bazense sevgimizi haykırırız gökyüzüne.

Kaybetme korkumuz ve güvensizlikler uzaklaştırsa da insanları samimiyeti kaybetmemek lazım. Duygularınızı paylaşabileceğiniz, sevdiğinizi ve sevildiğinizi hissedebileceğiniz, yeri geldiğinde beraber üzüleceğiniz anları ertelemeyin. Siz sanıyorsunuz ki bunları erteleyince çok şey değişecek hayatınızda, değişmeyecek…

Nasıl karşılaşacağınızı planlamayın. Öyle bir an oluyor ki aptal bir serseri gibi gezebiliyorsunuz, gözlerinin içine bakıp konuşma hayali kurarken gözlerinizi kaçırmak zorunda kalıyorsunuz, hatta sevdiğinizi haykırmak isterken utangaç bir hale bürünüyorsunuz. Bunlar güzel zamanların habercisi. “Vazgeçmeyin” 

Aynı Kategorideki Son Eklenen İçerikler

Başa dön tuşu