Hakkımda

Merhaba,

Öncelikle web sitemi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederim. Blogumda havacılık, bilim, teknoloji, kişisel gelişim ve yatırım alanlarında içerik üretmeye çalışıyorum. Ayrıca sevdiğim film, dizi, belgesel ve kitaplar konusunda yorumlarımı paylaşıyorum. Sormak istediğiniz bir konu olursa sosyal medya hesaplarımdan bana ulaşabilirsiniz.

Ondokuzmayıs Üniversitesi Havacılık Yönetimi 2015 mezunuyum. Şuanda İstanbul Gelişim Üniversitesi Havacılık Yönetimi bölümünde tezli yüksek lisans yapıyorum. Profesyonel hayatıma havacılık sektöründe devam ediyorum. Summa Airports bünyesinde Diori Hamani Uluslararası Havalimanı’nda Operasyon Direktörü olarak çalışıyorum ve Nijer’in başkenti Niamey’de yaşıyorum. C seviyede İngilizce biliyorum ve yaşadığım yer itibariyle Fransızca öğrenmeye çalışıyorum.

Genellikle havacılığın yer hizmetleri ve havalimanı yönetimi alanlarında çalıştım. Terminal ve yer hizmetleri operasyonlarında kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Havacılığın dinamiği olarak gördüğüm ekip ruhuyla çalışmayı çok seviyorum. Uluslararası havacılık faaliyetlerini ve gelişmelerini yakından takip ediyorum. ICAO, IATA ve NAP dökümanlarını vakit buldukça okuyorum. Sürekli eğitim ve kişisel gelişime duyduğum inançla kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Davet aldığım yurtiçi ve yurtdışı havacılık etkinliklerine katılıp tecrübelerimi paylaşıyorum.

Hayatı planlı ve düzenli yaşamayı ilke edindim. Mümkün oldukça yeni yerler keşfetmeyi seviyorum. Pasif yamaç paraşütü pilotuyum. Havacılık,bilim ve teknoloji meraklısıyım. Ara sıra hobi olarak web tasarım(wordpress) ile uğraşıyorum. Kısa zaman içinde havacılık, bilim ve teknoloji dünyası ile ilgili podcast yayınına başlamayı planlıyorum. Yatırım fonları ve Amerikan hisse senetleri değer yatırımcılığı konusunda kendimi geliştirmeye, uzun vadede düzenli pasif gelir elde edebileceğim bir sisteme geçmek istiyorum. Karavanla Balkanlar ve Avrupa turu planım var.

KİŞİSEL ÖZELİKLER

Müşteri odaklı bir ortamın tüm yönlerinde, her seviyedeki insanlarla çalışabilen, son derece motive, tutkulu ve havacılık odaklı bir lider olmaya çaba gösteriyorum. Ekipleri kurumsal hedeflere, verimli ve güvenli operasyona motive edebilen bir havacılık uzmanı mottosuyla kariyerime devam ediyorum. Bu doğrultuda koordinasyon ve ekip bilinci ile hareket ederek “havalimanı” ve “yer hizmetleri” operasyonu alanlarında uzmanlaşma sürecindeyim. Ayrıca havacılığın akademik alanlarında çalışmalarımı sürdürüyorum.

Akademik eğitimim ile havacılık sektöründe edindiğim tecrübeleri harmanlayarak kendime kişisel bir vizyon oluşturdum. Havacılıkta iyi bir işbirliği ve ekip olmanın güçlü deneyimler ve sinerjiler yarattığına inanıyorum. İş hayatında öz motivasyon ve çalışma disiplinini üst seviyede tutarak tüm sorunların çözümüne ışık tutulabileceğine inanıyorum.

KARİYER ARZUSU

Kendi ideallerimle doğru orantılı bir kariyere olan ilgimi geliştirmek ve ilerletmek istiyorum. Pozisyonun getirdiği çalışma disiplini ile motivasyonumu ortak noktada buluşturup, şirket hedeflerine ulaşmak için pratik yollar geliştirmeye çalışıyorum. İş dünyasında dinamik zorlukların bilincinde olarak yaratıcılık, dürüstlük ve efektifliğe vurgu yapan, yetkin ve emniyet odaklı bir profesyonel olmak istiyorum.

İlgi Duyulan Kariyer Alanları: Havalimanı Terminal Operasyon, Yer Hizmetleri Operasyon, Havalimanı Yönetimi, Süreç İyileştirme, Havalimanı Planlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi, Bütçe Planlama, Prosedür Geliştirme, Hava Tarafı Operasyon, Kara Tarafı Operasyon

KİŞİSEL İLGİ ALANLARIM

Havacılık, bilim ve teknoloji meraklısıyım. Yatırım ve finansal özgürlük konularında kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Yeni diller öğrenmeyi seviyorum. Film, dizi, belgesel izlemeyi ve kitap okumayı çok severim. Kamp yapmayı seviyor ve vakit buldukça ilgi duyduğum konularda blog içeriği hazırlamaya çalışıyorum.

Sosyal Medya Hesaplarım: https://sociallinks.co/mehmetmercannet


Hello there,

First of all, thank you for visiting my website. I try to produce content in the fields of aviation, science, technology, personal development, and investment on my blog. I also share my comments about movies, TV series, documentaries, and books that I love. If you have a question you want to ask, you can reach me on my social media accounts.

I graduated from Ondokuz Mayıs University Aviation Management in 2015. Currently, I am doing my master’s degree in Aviation Management at İstanbul Gelişim University. I continue my professional life in the aviation industry. I work as the Director of Operations at Diori Hamani International Airport at Summa Airports and live in Niamey, the capital city of Niger. I have a C level of English and I am trying to learn French from where I live.

I generally worked in the field of aviation ground services and airport management. I continue to improve myself in terminal and ground handling operations. I love working with the team spirit, which I see as the dynamic of aviation. I follow international aviation activities and developments closely. I read ICAO, IATA, and NAP documents whenever I have time. I continue to improve myself with my belief in continuous education and personal development. I participate in domestic and international aviation events to which I am invited and share my experiences.

I have adopted the principle of living life in a planned and orderly manner. I like to discover new places whenever possible. I am a passive paragliding pilot. I am an aviation, science, and technology enthusiast. I occasionally deal with web design (WordPress) as a hobby. I’m planning to start a podcast about the world of aviation, science, and technology in a short time. I want to improve myself in mutual funds and value investing in American stocks and switch to a system where I can earn regular passive income in the long run. I have plans to tour the Balkans and Europe by caravan.

PERSONAL CHARACTERISTICS

I strive to be a highly motivated, passionate, and aviation-focused leader who can work with people at all levels, in all aspects of a customer-centric environment. I continue my career with the motto of an aviation expert who can motivate teams to corporate goals and efficient and safe operation. In this direction, I am in the process of specializing in the fields of “airport” and “ground handling” operations, acting with coordination and team awareness. I also continue my studies in the academic fields of aviation.

I created a personal vision for myself by blending my academic education with my experience in the aviation industry. I believe that good cooperation and teamwork in aviation create strong experiences and synergies. I believe that it is possible to shed light on the solution to all problems by keeping self-motivation and working discipline at a high level in business life.

CAREER ASPIRATION

I want to develop and further my interest in a career that is directly proportional to my own ideals. I try to develop practical ways to achieve company goals by bringing my motivation and working discipline brought by the position to a common point. Aware of the dynamic challenges in business, I want to be a competent and safety-oriented professional with an emphasis on creativity, integrity, and effectiveness.

Career Areas of Interest: Airport Terminal Operation, Ground Handling Operation, Airport Management, Process Improvement, Airport Planning, Customer Relationships Management, Budget Planning, Procedure Development, Airside Operation, Landside Operation

MY PERSONAL INTERESTS

I am an aviation, science, and technology enthusiast. I am trying to improve myself in terms of investment and financial freedom. I love learning new languages. I love watching movies, TV series, documentaries, and reading books. I like to camp and I try to prepare blog content on topics that I am interested in whenever I find the time.

My Social Media Accounts: https://sociallinks.co/mehmetmercannet

Başa dön tuşu